Fizjoterapia w Pediatrii

Im wcześniej tym lepiej! 

Kilka słów o Rehabilitacji Niemowląt.Każdy z nas wie jak ważne jest zdrowie, komfort i zaspokojenie potrzeb dziecka  a w szczególności niemowlęcia. Prawidłowe odżywianie, dbanie o  higienę, bezpieczeństwo, bliskość opiekunów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę jak duży wpływ na dalsze zdrowie człowieka ma jego rozwój psychomotoryczny w pierwszych latach a nawet miesiącach życia.


Jest to czas w którym szczególnie dynamicznie rozwija się układ nerwowy. Wtedy gdy mały człowiek zyskuje nowe umiejętności zaczyna kształtować się  postawa oraz poznaje schemat swojego ciała. Kiedy nie wszystko przebiega w „książkowy” sposób ogólnie panujące przekonanie że dziecko  samo „wyrośnie” z danej nieprawidłowości niestety często bywa mylne.

Nowoczesne metody rehabilitacji pozwalają na bezbolesną i efektywną pracę z dziećmi już od pierwszych dni życia. Jedną z wiodących jest stale rozwijająca się metoda NDT-Bobath, która bazuje na prawidłowym rozwoju dziecka. Terapia jest całkowicie bezbolesna w trakcie jak i po ćwiczeniach często można dostrzec radość a nawet ulgę na twarzy małego pacjenta.  Prowadzona jest poprzez wspomaganie i prowadzenie ruchów możliwie najbardziej zbliżonych do prawidłowych. Tak aby mogły być one następnie wykorzystywane przez dziecko podczas codziennej aktywności. Oraz by zastąpiły wzorce nieprawidłowe, prowadzące dopatologicznego rozwoju. Mały organizm jest na tyle plastyczny że zazwyczaj bardzo szybko reaguje na prawidłowo poprowadzoną stymulację.

Zapraszam Serdecznie  na konsultacje oraz instruktarze pielęgnacji niemowląt!

mgr Kamila Grudkowska

Terapeuta NDT-Bobath Baby

Fizjoterapeuta

Partnerzy
Stare babiceGrodzisk maz.
Centrum medyczno-rehabilitacyjne sorno